Отворени регистрациите за бетата на Titanfall
Бетата е достапна за PC и Xbox One, а ќе може да се пријавите до петок 14-ти февруари.
Први гејмплеј снимки од Lords of the Fallen
Lords of the Fallen е нова акциона RPG од CI Interactive
Прво гејмплеј видео и трејлер за Evolve
2K Games го објави првиот трејлер заедно со гејмплеј видео од новиот СФ шутер од креаторите на Left 4 Dead
15 минути увертира во четвртата сезона на 'Game of Thrones'
HBO објави ново промотивно видео од кое може да добиете добра слика за случувањата во четвртата сезона на популарната серија.
10 кратки филмови од познати режисери
Во прилог ви нудам 10 кратки филмови од познати режисери кои можете да ги погледнете на youtube.
 • Интернет
 • Објавено: 1 месец и 2 недели

Шефот на Xbox Европа даде оставка

Крис Луис, по 25 години, поднесе оставка од Microsoft

 • Занимливости
 • Објавено: 1 месец и 2 недели

Отворена првата PlayStation 4 играчница во Македонија

Не ја пропуштајте магијата на PS4, отворена нова играчница во Скопје!

 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 2 недели

Со наредниот пач доаѓа и Hexakill модот во League of Legends

Hexakill ќе се игра 6 против 6 на Summoner's Rift.

 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 3 недели

Објавени 2 нови update видеа за Kingdom Come: Deliverance

Развивачите ќе ни откријат повеќе за combat системот и можноста за поседување и јавање коњи

Subscribe to Front page feed
 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 3 недели

Нов трејлер за Dying Light

Warner Bros. објави нов трејлер за хорор насловот Dying Light

 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 3 недели
Отворени регистрациите за бетата на Titanfall

Отворени регистрациите за бетата на Titanfall

Бетата е достапна за PC и Xbox One, а ќе може да се пријавите до петок 14-ти февруари.

 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 3 недели
Flappy Bird укината затоа што е многу заразна

Flappy Bird укината затоа што е многу заразна

Dong Nguyen, креаторот на популарната игра за мобилни Flappy Bird во интервју за Forbes истакнал дека ја отстранил играта заради тоа што е многу заразна.

 • Филм
 • Објавено: 1 месец и 3 недели
Трејлер за The Two Faces of January со Виго Мортенсен

Трејлер за The Two Faces of January со Виго Мортенсен

Погледнете го првиот трејлер за трилерот со Виго Мортенсен и Кристен Дунст во главните улоги.

 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 3 недели
Први гејмплеј снимки од Lords of the Fallen

Први гејмплеј снимки од Lords of the Fallen

Lords of the Fallen е нова акциона RPG од CI Interactive

 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 3 недели

Прво гејмплеј видео и трејлер за Evolve

2K Games го објави првиот трејлер заедно со гејмплеј видео од новиот СФ шутер од креаторите на Left 4 Dead

 • Бизнис
 • Објавено: 1 месец и 3 недели
Овогодишното издание на “Денови на кариера” ќе се одржи од 19-ти до 23-ти Февруари

Овогодишното издание на “Денови на кариера” ќе се одржи од 19-23-ти Февруари

Под мотото “Денешни студенти, утрешни лидери”, настанот ќе се одржи во просториите на НУБ  „Св. Климент Охридски“ - Скопје и на Економскиот Факултет – Скопје.

 • Филм
 • Објавено: 1 месец и 3 недели

Zombeavers - Трејлер

Еве забавен трејлер за хорор комедија со зомби дабари.

 • ТВ
 • Објавено: 1 месец и 3 недели
15 минути увертира во четвртата сезона на 'Game of Thrones'

15 минути увертира во четвртата сезона на 'Game of Thrones'

HBO објави ново промотивно видео од кое може да добиете добра слика за случувањата во четвртата сезона на популарната серија.

 • Мобилни
 • Објавено: 1 месец и 3 недели

Креаторот на "Flappy Bird" ќе ја отстранува играта од маркетот (Обновено)

Кој и зошто би се откажал од $50,000 дневно?

 • Филм
 • Објавено: 1 месец и 3 недели

10 кратки филмови од познати режисери

Во прилог ви нудам 10 кратки филмови од познати режисери кои можете да ги погледнете на youtube.

 • Мобилни
 • Објавено: 1 месец и 3 недели

Стив Возниак мисли дека Apple треба да направат Android телефон

Што мислите за идеата на Возниак?

 • Игри
 • Објавено: 1 месец и 4 недели

ReRoll е нов RPG проект кој ќе има игрива мапа на земјината топка во вистински размери

ReRoll, преживувачкиот RPG кој е во развивање, ќе ја содржи земјината топка како мапа за авантури.

 • Филм
 • Објавено: 1 месец и 4 недели

Superman vs. Jesse Eisenberg - Трејлер

Неофицијален трејлер за Batman vs. Superman од Screen Junkies.

 • Филм
 • Објавено: 1 месец и 4 недели

300: Rise of the Empire - "featurette" видео со нови снимки од филмот и интервју со актерите

Warner Bros објави уште едно одлично видео за 300: Rise of the Empire.

следи не на facebook следи не на twitter следи не на google+ rss feed на почеток